پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر

پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر شامل 72 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان جامعه شناسی و علوم تربیتی کاربرد دارد

دانلود پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر

پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر
دانلود پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر
پاورپوینت رایگان نظریه جامعه شناسی مارکس وبر
دانلود پاورپوینت رایگان نظریه جامعه شناسی مارکس وبر
پاورپوینت نظریه تضاد مارکس وبر
دانلود پاورپوینت نظریه تضاد مارکس وبر
پاورپوینت زندگی نامه مارکس وبر
دانلود پاورپوینت زندگی نامه مارکس وبر
پاورپوینت زندگینامه مار
دسته بندی علوم تربیتی
فرمت فایل pptx
حجم فایل 473 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 72

پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر

 

پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر شامل 72 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان جامعه شناسی ، علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

ماکس وبر از پیشتازان جامعه شناسی خرد است.وی معتقد است این افراد هستند که به جامعه شکل می دهند و در مقابل نظریه پردازانی همچون کنت،دورکیم و مارکس قرار می گیرد که معتقد بودند؛ این جامعه است که به افراد شکل می بخشد. وبر جامعه و تاریخ را محصول تعاملات انسانی می داند و جامعه شناسی را علم شناخت کنش اجتماعی تعریف کرده است.در ادامه به معرفی،زمینه خانوادگی،آثار،زمینه اجتماعی،زمینه فکری و  آورده های وبر در قلمرو جامعه شناسی پرداخته ایم.

زمینه خانوادگی ماکس وبر  

ماکس وبر در سال 1864 میلادی در شهر ارفورت آلمان در یک خانواده از طبقه متوسط بدنیا آمد. او از پدر و مادری بدنیا آمد که از نظر فکری تفاوتهای اساسی با هم داشتند. پدرش یک مقام عالی رتبه اداری بود که در موقعیت نستباً مهم سیاسی  هم قرار داشت و به روشنی فردی از  هیأت حاکمه محسوب می شد و طبیعی بود که بخواهد موقعیت خود را حفظ کند بعلاوه اینکه پدر وبر فردی دنیا طلب و خوشگذران بود ، لذا بهمین دلیل و بسیاری از دلایل دیگر همواره با مادرش در برخورد شدید و تند بودند.مادر ماکس وبر یک کالونیست متعصب بود. این اختلاف عمیق بین پدر و مادر تأثیر زیادی بر اخلاقیات فرزندشان داشت . وبر در هیجده سالگی به دانشگاه هاید برگ وارد شد. و مشی پدر خویش را انتخاب کرد و سه نیمسال تحصیلی به تحصیل حقوق پرداخت و  پس از آن دانشگاه را برای خدمت در ارتش ترک کرد.

در سال 1884 به برلین نزد خانواده اش برگشت و برای مدت 8 سال در آنجا مانده و در دانشگاه برلین دکترای حقوق گرفت و وکیل دعاوی شد. بلافاصله تدریس در دانشگاه برلین را  هم آغاز کرد. در سالیانی که حقوق می خواند کشش زیادی به اقتصاد ، تاریخ و جامعه شناسی داشت .و از نظر مالی به پدرش وابسته بود.

وبر از نظر مالی و اجتماعی به پدرش وابستگی داشت ولی از نظر فکری به سمت ارزشهای مورد قبول مادرش گرایش پیدا کرد ؛لذا ضدیت با پدرش در درون او رشد کرد. او با یک زندگی ریاضت گرایانه خو کرده و به کار خود عمیقاً علاقه مند بود. او مثل ساعت منظم بود و کارهای روزانه خود را که بسیار متنوع هم بود در بخش های مجزا تقسیم کرده و به غذای ساده ای قناعت می کرد.در سال 1896 بعنوان استاد دانشگاه هاید برگ مشغول به تدریس شد ، اما در برخوردی که بین او و پدرش در سال 1897 برسر رفتار پدر با مادر پیش آمد برای اولین بار بطور علنی جانب مادر را گرفت و در مقابل پدر ایستاد . این برخورد احساس تعادل روانی وی را برهم زد و تا سال 1903 نتوانست فعالیت علمی داشته باشد.بعد از 7 سال وبر در سال 1904 توانست اولین سخنرانی خویش را بعد از بیماری در امریکا ایراد کند. در سالهای 1904 و 1905 مشهورترین کار شناخته شده او بنا « اخلاق پروتستان و روح سرمایه داری »  منتشر شد. در این کار وبر ارزشهای مادری را در سطح آکادمیک مطرح کرد. وبر اکثر اوقات خود را در مطالعات مربوط به مذهب می گذراند و این در حالی بود که وی تشخصِ مذهبی نداشت.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

زمینه خانوادگی ماکس وبر

آثار ماکس وبر

زمینه اجتماعی وبر

زمینه فکری ، کلیات اندیشه و جامعه شناسی وبر

جامعه شناسی علمی و جامعه شناسی اصلاح طلب

عقلانی شدن

تعارض ارزشها

روش شناسی ماکس وبر

انواع کنش اجتماعی

پایان

 

عنوان : نظریه جامعه شناسی مارکس وبر

فرمت : پاورپوینت

حجم : 476 کیلوبایت

تعداد صفحات : 72

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر

دانلود پاورپوینت نظریه جامعه شناسی مارکس وبر

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles